fbpx
İndirim!

Ağrının Dili

80,00  69,90 

Kategoriler:

Açıklama

Ağrının Dili

Yazar: Ezdeşir Kemali

Kitap Hakkında:

Ağrı, siyah-beyazdan ibaret bir mesele değildir. Ondan bir hamlede kurtaracak o sihirli dokunuş yoktur; her derde deva o ilaç, her durumda uygulanır tek bir yöntem de.

Ağrı algımız biyolojik, psikolojik ve sosyolojik etmenlerle belirlenir. Az sayıda insan bunun gerçekten farkındadır.  Ağrının üstesinden gelmek ancak bu etmenlerle ağrı arasındaki bağıntıyı anlamakla olur oysa.

Bu kitapta sana, ağrıyı hangi faktörlerin etkilediğini göstermek istiyorum. Ağrı “değişim” gerektiğine dair bir uyarıdır.

Ağrıdan uzak,  mutlu bir hayat sürmek için sadece ağrıya meydan okumak değil, ağrıyı çeken insanın kendiyle yüzleşmesi gerektiğini verilen örneklerle daha iyi özümseyeceksin.

 

Yazar Hakkında:

Ezdeşir Kemali, 25 yılı aşkın mesleki deneyimi olan bir ağrı uzmanıdır. Ağrıya değin yoğun araştırmalarını sürdüren Kemali, biyoloji ve psikoloji arasındaki köprü olarak adlandırdığı ilgi alanındaki çalışmalarına da aynı yoğunlukla eğilmektedir. Mesleki bilgilerini 1998 yılından bu yana öğrenciler, uzmanlar ve hastalarla dünya çapında düzenlenen seminer ve kurslarda paylaşan, aynı zamanda muayenehanesinde hasta da kabul eden Kemali, kompleks ağrı türlerini de rahatlıkla açığa çıkarabilmesi ve bu bağlamdaki etkili uygulamalarıyla ünlüdür.