IKOMT Health Center

Sıkça Sorulan Sorular


IKOMT Health Center’lar nedir, nasıl çalışır?

IKOMT Health Center’ lar, Ezdeşir Kemali’nin seçmiş olduğu, ağrı konusunda uzmanlaşmış IKOMT Terapistlerinin kurduğu sağlık yönetim merkezidir.

IKOMT Health Center’a başvuran danışanlar, merkezde çalışan terapist tarafından, kendi şikayetlerine ve ihtiyaçlarına göre değerlendirilir ve kişiye özel bir yol çizilir. Böylelikle, danışanlar zaman içinde semptomlarında azalma ya da semptomlarının kaybolmasını deneyimler.


Kaç seansta geçer?

IKOMT içinde hastalık yoktur, hasta vardır(IKOMT; hastalığa değil, hastanın kendisine önem verir). Ağrı deneyimi kişiden kişiye göre değişebileceği gibi ağrıların geçmesi de kişiden kişiye göre değişir. Ancak; danışanla terapist iyi bir iş birliği içerisinde çalışırlarsa, kronik ağrıların en az 3 ay içerisinde değişiklik gösterebileceğini söyleyebiliriz.


Klasik fizik tedaviden farkı nedir?

IKOMT, klasik fizik tedavinin temellerinden (anatomi, fizyoloji, sinir bilim, egzersiz…) yararlanır. Türkiye’de kullanılan klasik fizik tedaviden farklı olarak, IKOMT Health Center’larda bir bireyi oluşturan bütün faktörler iyice değerlendirilir ve problemin ana kaynağının bulunup çözüm odaklı çalışılır.


Ağrının Dili

Ağrının Dili

Ağrı ile onu ortaya çıkaran etmenler arasındaki bağı tüm gerçekliğiyle ortaya koyan IKOMT’un temel felsefesini kitapta bulabilirsiniz.

Whatsapp