IKOMT Health Center

Sıkça Sorulan Sorular


Fizyoterapistler tarafından sıkça sorulan sorular.


IKOMT bize bilgi ve yetenek olarak ne kazandıracak?

IKOMT NMST Eğitimi, fizyoterapi alanında temel muayene ve tedavi bilgileri ve prensiplerini verir. Kognitif, psikomotorik, reaktif ve interaktif gibi yetenekler bu süreçte sizlere kazandırılacaktır. Bunun dışında klinik için gerekli olan bir bilgiye nasıl ulaşılır, bu bilginin kliğine nasıl entegre edileceği gösterilir.


IKOMT'un hangi ülkelerde geçerliliği vardır?

IKOMT Sertifikası, mezun olduğunuz üniversitenin diplomasının geçerli olduğu her yerde geçerlidir.


IKOMT mezunu olduktan sonra iş imkanı açısından istihdam sağlanıyor mu?

Özel sektörde IKOMT mezunu terapistlere olan talep görülmektedir. IKOMT sertifikasını almak bu konuda size avantaj sağlayacaktır.


IKOMT kursuları sonucunda nasıl belgelendirme yapılıyor?

IKOMT NMST sonunda öğrenciler, Ezdeşir Kemali ve yetiştirdiği hocalar tarafında sınava tabi tutulurlar. Sınavı başarıyla tamamlayan terapistler IKOMT NMST sertifikasını almaya hak kazanırlar. Sınavı tamamlayamayan terapistin eksik olduğu yerler hocalar tarafından belirlenir ve hocalar eksik olunan derse tekrar gelinmesi için terapisti yönlendirirler. Eksiklerini tamamlayan terapist, gerektiği takdirde, tekrar sınava tabi tutulur ve başarılı olduğu takdirde IKOMT NMST Sertifikası takdim edilir.


Ağrının Dili

Ağrının Dili

Ağrı ile onu ortaya çıkaran etmenler arasındaki bağı tüm gerçekliğiyle ortaya koyan IKOMT’un temel felsefesini kitapta bulabilirsiniz.

Whatsapp