IKOMT Health Center

NMST Practitioner - Pain Management ANKARA Kayıtları Başladı. Kurs Başlangıcı: 16 Eylül 2023


18.07.2023

Fizyoterapistler için Üst Düzey Eğitimle Her Zaman Önde Olun!

Ankara’da başlayacak olan kurs için geç kalmayın.

IKOMT - NMST Practitioner Eğitimi hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için bizi arayın. 05531250305

•••

IKOMT NMST Practitioner, kas iskelet ve sinir sistemiyle ilişkili ağrı ve fonksiyon problemlerinin sebebinin belirlenmesi ve tedavi stratejilerinin geliştirilmesi üzerine fizyoterapistlere verilen klinik odaklı bir eğitimdir.

Eğitimin temeli biyopsikososyal model, Ezdeşir Kemali’nin prensipleri ve filozofisine dayanır. Buna göre; bir insanın şikayetini analiz ederken, işleyen bir makine olarak insan vücudunu değil, kendine ait biyolojik, psikolojik ve sosyal faktörlerle birlikte bir insanı görmeyi esas alır.

Bu eğitimde; kas, iskelet, sistem biyomekaniği ve kinezyolojisi, bu biyomekanik ve kinezyoloji bilgilerinin klinik kullanımı üzerine düşünmeyi, omurga ve perifer eklemlerin birbirini doku ve fonksiyon boyutunda nasıl etkileyebileceğini ve bunların kanıta dayalı olarak nasıl tespit edilebildiğinin hipotez-test-tedavi şeklindeki adımlarını içermektedir. Ayrıca sinir sisteminin vücut üzerindeki rolünü, ortaya çıkan pseudo semptomları değerlendirebilmeyi ve kişiye özel tedavi oluşturabilmeyi beceri olarak fizyoterapiste sunar. Bunlarla birlikte ağrı mekanizmalarını ve bizim dalımızdaki önemini içermektedir.

Bu eğitim gelişimin başlangıcı olacak, fizyoterapist öğrendiklerini uyguladıkça el hisleri artacak ve NMST dalında kendini sürekli geliştirme yolunda devam edecektir.

KURS BAŞLANGICI: 16 EYLÜL 2023
SON KAYIT:
08 EYLÜL 2023

Kurs Detayları

Ağrının Dili

Ağrının Dili

Ağrı ile onu ortaya çıkaran etmenler arasındaki bağı tüm gerçekliğiyle ortaya koyan IKOMT’un temel felsefesini kitapta bulabilirsiniz.

Whatsapp